Kominki to nasza pasja.

Jeśli szukacie Państwo sprawdzonego wykonawcy pieców i kominków, to firma Piece Śląsk będzie najlepszym wyborem. Działamy w tej branży od wielu lat i możemy poszczycić się dużym doświadczeniem z zakresu montażu kominków i pieców. Pracujemy głównie na Śląsku, oferując montaż kominków między innymi w Katowicach, Siemianowicach, Bytomiu, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej. Jesteśmy jednak mobilni, bez problemu wykonujemy montaże kominków na całym Śląsku.

Kominki i piece Śląsk

Nic tak nie uprzyjemnia wieczoru, jak ogień w palenisku kominka. To świetny sposób na stworzenie przytulnej, domowej atmosfery, a jednocześnie źródło ciepła. Zarówno piece wolnostojące, jak i kominki mają swoje zalety i mogą idealnie wpasować się w wystrój wnętrza. Piece wolnostojące na Śląsku mają swoich zagorzałych wielbicieli i są bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnych wkładów kominkowych. Oferujemy je w szerokiej gamie modeli, więc wpasują się również do pomieszczeń minimalistycznych i nowoczesnych. Piece kozy doskonale odnajdują się także we wnętrzach urządzonych w stylu polskim, scandi czy rustykalnym.

Niezaprzeczalną popularnością cieszą się na Śląsku kominki tradycyjne, zabudowane, które mogą pełnić funkcję ozdobną, jak i faktycznie ogrzewać pomieszczenie. Szamotowe, ciepłe kominki kaflowe to cieszący oko, a jednocześnie bardzo dobrze sprawdzający się w charakterze źródła ciepła.

Śląsk — kominki gazowe, na pellet i na drewno

Montując kominki na Śląsku, zadajemy naszym Klientom pytanie, jakie paliwo planują do nich wykorzystać? W zależności od tego możemy  zaoferować i podpowiedzieć różne rozwiązania. Najbardziej klasyczne są rzecz jasna kominki na drewno, których znakiem rozpoznawczym jest niepowtarzalny wygląd płonącego ognia. Dzięki odpowiednio dobranej mocy grzewczej wkładu kominkowego są one także funkcjonalne. Ciekawym rozwiązaniem są nowoczesne kominki na pellet, na Śląsku wybierane często z przyczyn ekonomicznych. Kominki piece na pellet są bowiem tańsze w eksploatacji, co przekłada się na niższe rachunki za ich używanie. Szczególnym uznaniem naszych Klientów ze Śląska cieszą się piece na pellet z płaszczem wodnym i rozprowadzeniem ciepła. Łączymy w ten sposób rozwiązania ekonomiczne i estetyczne, co daje bardzo dobry i pożądany rezultat.

Wiemy też, że nie w każdym pomieszczeniu kominki na drewno i pellet mają rację bytu, na przykład z uwagi na brak przewodów kominowych czy też niechęć do przygotowywania opału. Alternatywą okazują się wolnostojące piece i kominki gazowe, na Śląsku wybierane przez osoby, które chcą „ciepłego” wyglądu żywego ognia i minimalnej jego obsługi. Takie kominki gazowe doskonale nadają się do pełnienia funkcji dekoracyjnej, a za tym wyborem może przemawiać również prostota montażu i użytkowania.

Nowoczesne i kaflowe kominki na Śląsku

Z uwagi na przywiązanie do tradycji nie dziwi fakt, że kominki kaflowe na Śląsku cieszą się dużym powodzeniem. To bardzo klasyczny design, kojarzący się z domostwem rodziców czy dziadków, gdzie piece kaflowe były na porządku dziennym. Jednak za tradycyjnym wyglądem kominka kaflowego idą nowoczesne rozwiązania grzewcze. Piękno ceramicznych kafli, dostępnych w wielu wzorach i kolorach, łączymy z paleniskiem o wysokiej sprawności. Uzyskujemy masę akumulacyjną, która powoli nagrzewa się w czasie spalania drewna i później przez długie godzinny ogrzewa pomieszczenie. Ciepłe kominki szamotowe i piece ceramiczne na Śląsku zawsze będą miały swoich oddanych fanów. Są jednak wnętrza, gdzie dużo lepiej prezentować będą się nowoczesne kominki. To wyjątkowe rozwiązania, których stylistyka doskonale podkreśla charakter pomieszczenia. Montujemy więc na Śląsku nowoczesne kominki dwustronne, trójstronne, a nawet dające panoramiczny widok na ogień z każdego miejsca w salonie. Wyjątkowo prezentują się także nowoczesne kominki podwieszane, które wywołują niekłamany zachwyt domowników i gości.

Kominki w Katowicach

Oferta Piece Śląsk jest bogata i szeroka, dopasowana zarówno do wymogów stylistycznych, funkcjonalnych, jak i możliwości finansowych. Oferujemy najwyższy standard obsługi, stawiając na jakość i zadowolenie naszych Klientów, którzy z pieców i kominków będą korzystać przez całe lata. Pracujemy na nowoczesnych rozwiązaniach i markowych wkładach kominkowych do najlepszych producentów. Montując kominki na Śląsku, do każdego zlecenia podchodzimy z pasją i zaangażowaniem. Od tradycyjnych kominków kaflowych, przez piece kominkowe na pellet i gaz, po kominki nowoczesne i designerskie – każde z tych rozwiązań jest dostępne w Piece Śląsk.